Вставьте артикли 1. ... roof is wet after ... rain 2. Is ...pencil on ... desk?-No its on ... teacher s table 3. I can t open ... door. Will you help me? 4. I want you to buy ... apples and oranges. Here is ... money 5. It...

Вставьте артикли 1. ... roof is wet after ... rain 2. Is ...pencil on ... desk?-No its on ... teacher s table 3. I can t open ... door. Will you help me? 4. I want you to buy ... apples and oranges. Here is ... money 5. It s ... time for ... children to go to bed. It s ... half past 9 Кто не знает как,не пишите,мне нужно правильно
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1The, -. 2 -, the, the. 3 the 4 -. 5 -, -, -.