Вставьте many и much 1)we don't need eggs 2)Is there milk in the tea? 3)I didn't know people at the party 4) I don't have English books

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Many Much, much Many Many Many- когда можно посчитать предметы. Например:(люди) People, (деньги) money Much- когда мы не можем посчитать предметы. Например: (чай)Tea, water(вода)