Вставьте пропущенные формы глагола TO BE и TO HAVE 1. They … from Canada. 2. I … some books. 3. I … a manager. 4. He … one sister . 5. She … an actor. 6.My brother … a good student. 7. You … a driver. 8. We … many friends. 9 ...

Вставьте пропущенные формы глагола TO BE и TO HAVE 1. They … from Canada. 2. I … some books. 3. I … a manager. 4. He … one sister . 5. She … an actor. 6.My brother … a good student. 7. You … a driver. 8. We … many friends. 9 Pete …… a new bag. 10…….you any books in your bag?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.TO BE 2.TO HAVE  3.TO BE 4.TO HAVE 5.TO BE 6.TO BE 7.TO BE 8.TO BE 9.TO HAVE  10.TO HAVE