Вставьте следующие количественные определители: much, many, alot (of), plenty (of), переведите предложения. 1. We didn’t spend .....money. 2. I don’t go out ...... 3. ..... men drive too fast. 4. How .....milk is there in th...

Вставьте следующие количественные определители: much, many, alot (of), plenty (of), переведите предложения. 1. We didn’t spend .....money. 2. I don’t go out ...... 3. ..... men drive too fast. 4. How .....milk is there in the fridge? 5. How .....vegetable shops are there?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.much 2.many 3.many 4.many 5.much