Вы тоже можете поехать в международный детский лагерь О чём бы вы расспросили своих новых друзей? Что бы вы рассказали им о себе? How old are...? I am... how old is...? My father/my mother is... my grandpa/my grandma is... what...

Вы тоже можете поехать в международный детский лагерь О чём бы вы расспросили своих новых друзей? Что бы вы рассказали им о себе? How old are...? I am... how old is...? My father/my mother is... my grandpa/my grandma is... what is...name? His/her name is... What... on Sundays? I... on sundays. My parents and I...on Sundays. What games...? i like... i play... what sports...? i like.. i play..
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
How old are you? I am 15 how old is you mother/father old? My father/my mother is 42/38 my grandpa/my grandma is 78/76 what is his/her name? His/her name is Anton/Marie What do you do on Sundays? I go with my friends to the cinema,cafe and park,museum on sundays  My parents and I visit my grandparents on Sundays. What games do you like? i like football,my friends think that football is not for girls,but i don't care i play football,basketball what sports do you like ? i like golf i play golf=)