Выбери правильный вариант:1) Jim's friend (go,goes) to school.2) Jim's friend (don't,doesn't) want to be a driver.3) Jim's

Выбери правильный вариант:1) Jim's friend (go,goes) to school.2) Jim's friend (don't,doesn't) want to be a driver.3) Jim's friends (don't,doesn't) want to come.4) Mr Brown's niece (live,lives) in London.5) What is your little sister's (name,names) ?6) Ann and Jerry's mother (play,plays) tennis well.7) Ann and Jerry's parents (play,plays) tennis well.8) Ted and John's uncle (don't,doesn't) work in the office.9) The students' teacher (don't,doesn't) speak Russian.10) The Browns' dog (don't,doesn't) eat soup.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) goes 2) doesn't 3) doesn't 4) lives 5) name 6) play 7) don't 8) doesn't 9) doesn't