Выберите подходящее слово из скобок. 1. There are very … cinemas in the town, but very … theatres. (a lot of / few / many) 2. She speaks … Engli...

Выберите подходящее слово из скобок. 1. There are very … cinemas in the town, but very … theatres. (a lot of / few / many) 2. She speaks … Engli...Выберите подходящее слово из скобок. 1. There are very … cinemas in the town, but very … theatres. (a lot of / few / many) 2. She speaks … English but she doesn’t speak … French. (much / many / a lot of) 3. He spends so … time playing football that he has … time for anything else. (a lot of...
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) many, few 2)many, a lot of 3) a lot of, little