Выберите правильное слово,помогите пожалуйста завтра сдавать работу а я ничего не понимаю( Jennifer is tall and slim/straight. 6 John is the young boy with the spiky/skinny blond hair. 7 Mum and Dad both have dark appearance...

Выберите правильное слово,помогите пожалуйста завтра сдавать работу а я ничего не понимаю( Jennifer is tall and slim/straight. 6 John is the young boy with the spiky/skinny blond hair. 7 Mum and Dad both have dark appearances/tans. 8 Justin and Julian are both well-build/wellbuilt. 9 Claudia has a pretty face with brown, wavy eyes/hair. 10 My baby sister has cute pigtails/face. 11 My brother has long/big hair. 12 My uncle is really tall with a moustache/hair. 13 Adam has freckles/beard on his face. 14 My hair is shoulder-length/tall. 15 You have green eyes and curly/round blond hair.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
slim 6. spiky 7. tans 8. well-build 9. hair 10.pigtails 11. long 12.  тут одно слово 13. freckles 14.length 15. curly вроде так