Выберите правильный префикс, чтобы записать слова attractive dependent friendly sociable matyre responsible attntive honest considerate rational disciplined accyrate

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
unattractive independent unfriendly unsociable immature irresponsible inattentive dishonest inconsiderate irrational undisciplined inaccurate