Выберите правильный вариант, употребляя глаголы скобках: 1. – Are you tired? – Yes, a little. I (paint) the ceiling today. A. have painted B. painted C. paint 2. We

Выберите правильный вариант, употребляя глаголы скобках: 1. – Are you tired? – Yes, a little. I (paint) the ceiling today. A. have painted B. painted C. paint 2. We (not/ see) Peter this week, but we (see) him a couple of weeks ago. A. didn’t see A. saw B. haven’t saw B. have saw C. haven’t see C. have see 3. – Have you got any money? – Yes, I (borrow) it from my brother. A. borrowed B. have borrowed C. did borrow
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.a 2.a 3.b naverno budet pravilno. testi po teme present perfect