Выписать 6 сказау з двукропьем у бязлучникавым складаннам сказе,з произведения Яна баршчэускага(Белая срока)ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА,СРОЧНО!

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Дарэмна свішчаш: ніхто не пачуе. Не памылілася ў спадзяваннях: бачу, у гэтай грамадзе ўсе добрыя сэрцы. Затым зноў нечаканая перамена: я стаяў над нейкаю прорваю і там мяне зноў спаткаў той страшны чалавек. Пасля адчыніў вакно: усюды панавала цішыня і ўжо колькі зорак свяцілася на небе. А зараз мушу спяшацца дадому: ужо поўнач, а дарога далёкая. Некаторыя даводзілі: тут схавана нейкая здрада і што заплацяць за яе вялікім няшчасцем.