Выпишице аднакаранёвыя словы парами. "тата ясика-лясник,и да лесу ён прывык.неба на усходзе пасвятлела. на светлым нябесным блакице пачали гаснуть зорки. у вячэрним змроку згушчалися цени. вечар усё афарбавау у шэры колер. летн...

Выпишице аднакаранёвыя словы парами. "тата ясика-лясник,и да лесу ён прывык.неба на усходзе пасвятлела. на светлым нябесным блакице пачали гаснуть зорки. у вячэрним змроку згушчалися цени. вечар усё афарбавау у шэры колер. летни луг нагадвай квяцисты дыван. на им чырвянели кветки карнюшыны. рамонак вылучауся сваёй жоутай галоукай у белых пялёстках. пялёстки ярка бялели на сонцы.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
лясник, лесу неба, нябесным вячэрним, вечар кветки, квяцисты пялёстках, пялёстки пасвятлела, светлым