Выполнить задание 5, внизу есть словосочетания нужно сделать их с картинками 13картинок13предложений it's fun....

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
my classmate playing foodball.Them favorite sport we surfing summer. I like roller-skating. I like do every day. We go to skiing in winter. My friend like working on computer. My mother like knitting. They waching TV every day. He listening to music . she very nice playing the piano We going to the theatre yesterday