Вызначце прыслоўі, утвораныя прыставачна-суфіксальным спосабам А) наверсе Б) міжволі В) назаўсёды Г) ніколькі Д) па-вясноваму

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
НАВЕРСЕ ПА ВЯСНОВАМУ ЭТО ТАК Я ДУМАЮ
Гость
А) наверсе - прыставачна-суфіксальны (ад слова верх пры дапамозе прыстаўкі на- і суфікса -е) Б) міжволі - словаскладанне В) назаўсёды - прыставачны (ад слова заўсёды пры дапамозе прыстаўкі на-)  Г) ніколькі - прыставачны (ад слова колькі пры дапамозе прыстаўкі ні-) Д) па-вясноваму - прыставачна-суфіксальны (ад слова вясновы пры дапамозе прыстаўкі па- і суфікса -аму) Такім чынам, прыставачна-суфіксальным способам утварыліся прыслоўі А) наверсе і Д) па-вясноваму.