Вызначце у словах нацiскныя склады. З нацiскных складоу састауце новыя словы.  1. Малiны, рамонкi.2. Рака, шафа.3. Маша, Мiлана, Коля.Запiшыце словы, якiя атрымалiся, абазначце у iх нацiск.

Вызначце у словах нацiскныя склады. З нацiскных складоу састауце новыя словы.   1. Малiны, рамонкi. 2. Рака, шафа. 3. Маша, Мiлана, Коля. Запiшыце словы, якiя атрымалiся, абазначце у iх нацiск.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
націскную літару буду пісаць вялікай малІны рамОнкі - лімОн ракА шАфа - кАша мАша мілАна кОля - малакО