Вызначце, якія са сказаў двухсастаўныя: а) У калгасах пачалася сяўба. б) Пойдзем, дзевачкі, у лугі-лужочкі завіваць вяночкі. в) Палянка была заліта сонцам. г) Не тужы ты, Нёман, адзінока па красуні Прыпяці шырокай. д) Хвалю, сл...

Вызначце, якія са сказаў двухсастаўныя: а) У калгасах пачалася сяўба. б) Пойдзем, дзевачкі, у лугі-лужочкі завіваць вяночкі. в) Палянка была заліта сонцам. г) Не тужы ты, Нёман, адзінока па красуні Прыпяці шырокай. д) Хвалю, слаўлю ў меру сіл і здольнасцей свае родныя мясціны. е) Зоркі асветы, запаленыя Ефрасінняй Полацкай і Кірылам Тураўскім, не згаснуць. ё) Агранома хваляць не за белыя рукі.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Б) , Е) , Д) . Ответ .