Вызначыце у словах нацискныя склады. З нацискных складоу састауце новыя словы. 1. Малины, рамонки. 2.Рака, шафа. 3. Маша, Милана, Коля. Запишыте словы, якия атрымалися, абазначце у их нациск.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. маЛIны, раМОНкi (выдзелены нацiскныя склады) слова: лiМОН 2. раКА, ШАфа слова: КАша 3. МАша, миЛАна, КОля слова: малаКО