We ____________ celebrate Christmas. 2. My mum ____________ decorates a Christmas tree. 3. My dad  ____________ buys a Christmas tree. 4. My granny ____________ makes a cake. 5. My parents  ____________ send Christmas cards. 6...

 We ____________ celebrate Christmas. 2. My mum ____________ decorates a Christmas tree. 3. My dad  ____________ buys a Christmas tree. 4. My granny ____________ makes a cake. 5. My parents  ____________ send Christmas cards. 6. I ____________ get presents. 7. We ____________ sing Christmas carols.вставить always, usually, often, sometimes, rarely, never
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
We always celebrate Christmas. My mum rarely decorates a Christmas tree. My dad sometimes buys a Christmas tree. My granny often makes a cake. My parents never send Christmas cards. I always get presents. We never sing Christmas carols.