We shall go to .... cinema with our friends. The, an, a.???? Как правильно? Выберите соответствующую форму глагола. These houses...... last year. ( are built, we're build, build.) РАСКРОЙТЕ скобки, поставте глагол в соответвующ...

We shall go to .... cinema with our friends. The, an, a.???? Как правильно? Выберите соответствующую форму глагола. These houses...... last year. ( are built, we're build, build.) РАСКРОЙТЕ скобки, поставте глагол в соответвующее времяI .... just (read) your letter.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
the cinema were built have just read
Гость
the cinema... These houses built... I am just reading your letter