What 1 is/are 1 Sally 1 eating? 1 1 Sally and John 1 saying? 1 1 John 1 dansing? Where 1 1 1 drinking? 1 reading? 1 swimming? 1 doing?

What 1 is/are 1 Sally 1 eating? 1 1 Sally and John 1 saying? 1 1 John 1 dansing? Where 1 1 1 drinking? 1 reading? 1 swimming? 1 doing? 1)They are dancing in the room. 2)He is reading a book. 3)She is eating her lunch. 4)They are swimming in the swimming pool. 5)They are helping their parents. 6)He is saying "Hi!". 7)She is drinking milk. Составь вопросы о Салли Баркер и ее брате и подбери к ним правильные ответы. помогите пожалуйста!!!!!!!!!!!!!!!срочно,SOS
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 вопрос - 3) 2 вопрос - 6) 3 вопрос - 1) 4 вопрос - 7) 5 вопрос - 2) 6 вопрос - 4) 7 вопрос - 5)