-Why do most people like holidays? -What holidays are the most popular in your country? -What holidays does your family celebrate? -What do you like m

-Why do most people like holidays? -What holidays are the most popular in your country? -What holidays does your family celebrate? -What do you like more: giving presents or getting presents? -What is your favourite holiday? Why? -How do you usually celebrate this holiday? -What holidays do you dislike? Why?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Почему большинство людей любят праздники? -Какие праздники являются самыми популярными в вашей стране? -Какие праздники в вашей семье празднуют? -Что вам больше нравится: дарить подарки или получать подарки? -Какой ваш любимый праздник? Почему? -Как вы обычно отмечаете этот праздник? -Какие праздники Вы не любите? Почему?