Write a short review of your favorite play by William Shakespeare for your school magazine. ... Remember to mention in your review *why you like the play *which character in the play you would most like to meet and why *why yo...
Write a short review of your favorite play by William Shakespeare for your school magazine. ...
Remember to mention in your review
*why you like the play
*which character in the play you would most like to meet and why
*why you should stage the play at school theatre
100-140 words
Ответ(ы) на вопрос:
Ты не написал чем нам тебе помочь
вот перевод
Написать краткий обзор вашей любимой пьесы Уильяма Шекспира для вашего школьного журнала. ... Не забудьте упомянуть в своем обзоре * почему вам нравится играть * какой персонаж в игре вы больше всего хотели бы встретиться и почему * почему вы должны ставить эту пьесу в школьном театре 100-140 слов