Write the missing forms of the verbs 1)build _____ ______2) ______ ______ seen3)forget _______ ______4)______ shook ______5)______ read ______6)______ _______ been 7)fly ______ ______8) ________ brought ______9)_______ ______ b...

Write the missing forms of the verbs 1)build _____ ______ 2) ______ ______ seen 3)forget _______ ______ 4)______ shook ______ 5)______ read ______ 6)______ _______ been 7)fly ______ ______ 8) ________ brought ______ 9)_______ ______ bought 10)find ______ ______ 11)______ met _______ 12)wake (up) _______ ______ 13)______ ______ stolen 14)burn _______ ______ 15) _______ led _____ 16) become _______ ______ ПОМОГИТЕ!!! ОЧЕНЬ НАДО! ВСЕМ ЗАРАНЕЕ СПАСИБО!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) built, built 2)see, saw 3) forgot, forgotten 4)shake, shaken 5) read, read 6)be, was 7) flew, flown 8) bring, btought 9) buy, bought 10) found, found 11) meet, met 12) woke, woken 13) steal, stole 14) burnt, burnt 15) lead, led 16) became, become