Write the questions. Holly: you / go / to Sally's party on Monday? Jody: Yes,Iam.Holly: What / you / wear? Jody: I'm wearing my favourite T-shirt. Holly: Who / yuo / go with? Jody: I'm going with James. Holly: you / take a pres...

Write the questions. Holly: you / go / to Sally's party on Monday? Jody: Yes,Iam.Holly: What / you / wear? Jody: I'm wearing my favourite T-shirt. Holly: Who / yuo / go with? Jody: I'm going with James. Holly: you / take a present? Jody: Yes, we are. We're buying her an Eminem CD. Holly: What time / yuo / leave? Jody At ten o'clock. My mum wants me to come home at ten. Спасибо))) ; ;
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Are you going to Sally`s party on Monday? What are you wearing? How are you going with?
Гость
Are you going to Sally's party on Monday? What are you wearing?  Who are you going with? Are you taking a present? What time will you leave?