Write what is going to happen. помогите пожалуйста. не обращайте внимание на записи.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) We are going to have a picnic in the park. 2) I am going to visit him tomorrow. 3)He is going to write them about Russia and his new school. 4) she is going to join the English Club. 5) They are going to take part in the Photo Exhibition.