Write what you will do/won't do. 1)If it snows,I.... 2)If it rains,I... 3)If it is cold,I... 4)If it is hot,I... 5)If it is foggy,I.. П?

Write what you will do/won't do. 1)If it snows,I.... 2)If it rains,I... 3)If it is cold,I... 4)If it is hot,I... 5)If it is foggy,I.. П??могите сделать,заранее спасибо.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.i will stay at home 2.i will take an umbrella 3.i will put on warm clothes 4.i will eat ice cream 5.i won't see anything