Write your own shoet story about your hobbies / напишите мне историю , типо что я люблю читать ,Особенно

Write your own shoet story about your hobbies / напишите мне историю , типо что я люблю читать ,Особенносерию книг " Гарри Поттер" мне хватит 3-2 предложений !
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
My favourite hobby is reading. I like reading books, because they take me to another reality and give me incredible emotions. One of my favourite book series is "Harry Potter".