Яка з реакцій іонного обміну відбувається в розчині практично до кінця?Na2SO4 + K2CO3 -- больше Na2SO4 + BaCl2 -- больше ?

Яка з реакцій іонного обміну відбувається в розчині практично до кінця? Na2SO4 + K2CO3 --> Na2SO4 + BaCl2 --> ?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Друга реакція, тому що є умови для того, щоб реакція проходила до кінця. (Вам на пам'ятку) Умови: 1) Дві вихідні речовини мають бути розчинні. 2)Хоча б одна з речовин, що утворились ма випадати в осад або випаровуватись. У другій реакції всі умови виконуються. 1.Na2SO4 - розчинна    BaCl2 - розчинна, оскільки це розчини. 2.При утворенні випадає осад. Na2SO4+BaCl2 → 2NaCl + BaSO4↓(молокоподібний осад) 2Na⁺ + SO4²⁻ + Ba²⁺ + 2Cl⁻ → 2Na + 2Cl⁻ + BaSO4↓ Після скорочення Ba²⁺ + SO4²⁻ → BaSO4↓