Яке значення для организмив мае живлення

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Значення харчування для організму Харчування - хімічне ланка зв'язку організму із зовнішнім середовищем. Життя без харчування неможлива. Організм - їжа - середовище утворюють єдине ціле. Таким чином, єдність організму з навколишнім його природним середовищем, в якій він існує, реалізується в першу чергу через хімічні речовини, що надходять в нього з їжею. Живий організм - це система, яка постійно обмінюється із середовищем речовиною та енергією, і дуже важливо, як цей обмін відбувається. Він може збитися з норми, стати неправильним - урізаним або перенасиченим. Збій обов'язково проявиться в роботі самої системи, тобто відіб'ється на організмі. Харчування і фізичний стан організму тісно пов'язані. У зв'язку з цим анатомія і фізіологія організму обумовлені тим, що він, будучи продуктом еволюції і природного відбору, є збалансовану саморегулюючу живу систему, яка функціонує за законами не тільки біології, але також фізики та хімії. Незважаючи на нестабільність умов проживання, в організмі зберігається постійність внутрішнього середовища - гомеосгаз, який являє собою сукупність не тільки фізичних констант, а й механізмів, що призначені врівноважити фізіологічні процеси і хід хімічних реакцій. Все це забезпечує стійкість організму і адаптацію до мінливих умов зовнішнього середовища. Вчені вважають, що в генетичну програму організму закладена потенційна можливість адаптації до широкого спектру чинників. Це дозволяє організму пристосовуватися до оплати змін середовища, включаючи нові види їжі, а також економно витрачати свої енергетичні ресурси. Тому організм може існувати завдяки виник на зорі життєдіяльності поглинанню та асиміляції (засвоєння) надходять ззовні і заповнюють його втрати речовин і енергії, тобто харчуванню. Біологічне значення харчування для організму багатогранно:     їжа служить джерелом енергії йдучи роботи всіх систем організму. Частина енергії йде на так званий основний обмін, необхідний для підтримки життя в стані повного спокою. Певна кількість енергії споживається для переробки їжі в процесі травлення. Багато енергії згорає при роботі м'язового апарату;     їжа постачає організму «матеріал для будівництва» - пластичні речовини, з яких будуються нові клітини і внутрішньоклітинні компоненти: адже організм живе, клітини його постійно руйнуються, їх треба замінювати новими;     їжа постачає організм біологічно активними речовинами - вітамінами, потрібними, щоб регулювати процеси життєдіяльності;     їжа відіграє інформаційну роль: вона служить для організму хімічної інформацією. Інформаційна сутність їжі полягає в певній молекулярної структурованості харчових речовин. Чим ширший і різноманітніше інформація, тим більше її ціннісний зміст. Інакше кажучи, чим ширше діапазон харчування організму (всеїдність), тим більше він пристосований до середовища проживання.
Гость
Живлення - також життя, від живлення до організму постачає енергія, поживні речовини, але без живлення організми довго не проживуть, бо без життєвої енергії немає життя.