Якої шкоди природі Південної Америки завдає діяльність людини?

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Вплив на природу континенту почалося ще тоді, коли корінне населення, займаючись землеробством, випалювало для цього ділянки лісів, осушувати болота. Однак ці зміни не були такі великі. З XVI в. з приходом на материк європейців почалося хижацьке використання природних багатств. Простору саван і степів почали освоювати в першу чергу, причому дуже інтенсивно.Розорювання багатьох територій призвела до виснаження грунту на величезних площах. Навіть на недоступних схилах Анд ліси були зведені. У багато разів скоротилася чисельність лам, наприклад викуньи, а гуанако став дуже рідкісним видом і зустрічається лише у важкодоступних високогір’ях. Майже повністю знищені гризуни шиншила і віскача, перуанський олень, рідше стала зустрічатися пума.Розорювання земель, вирубка лісів, пасовищне скотарство, поява нових рослин, завезених з інших материків, призвели до послаблення, а іноді і до повного знищення зв’язків між компонентами природи, до істотних змін природних комплексів. На місці величезних ділянок тропічних лісів і саван давно вже розкинулися плантації дерева какао, кавового дерева, цитрусових і інших культур.Дуже швидко скорочується площа лісів в Амазонії. Будівництво Трансамазонская автомобільної дороги довжиною в 5000 км відкрило шлях у сельву. При сучасних темпах використання ці ліси до початку XXI ст. можуть зникнути.