Якщо динамометр розташований на полюсі Землі , то вага тіла дорівнює 10Н. Де встановиться покажчик динамометра, якщо помістити в точку , розташовану на висотi,  яка дорівнюється радіусу Землі?

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Вычислим ускорение свободного падения на высоте h=R над Землей: g₁=G*M₃/(R+h)² = G*M₃/(R+R)² = G*M₃ / (2R)² = (1/4) *G*M₃/R² = g/4. Динамометр покажет P/4 = 10/4 = 2,5 H