Яку силу треба прикласти, щоб підняти під водою камінь масою 30 кг, об'єм якого становить 0,012м3

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Для підйому каменю потрібно, щоб рівнодіюча всіх сил, прикладених до каменя, виявилася рівною нулю: F = 0 H На камінь діють: сила тяжіння Fm = mg, направлена вниз, сила Архімеда Fa = pgV, спрямована вгору і шукана сила Fx, спрямована вгору. Отримаємо рівняння: 0 = Fx + Fa - Fm, 0 = Fx + pgV - mg, Fx = mg - pgV. Щільність води p = 1000 кг / м ^ 3. Знайдемо силу: Fx = 30 * 10 - 1000 * 10 * 0,012 = 300 - 120 = 180 (H) Відповідь: 180 Н.