You and your foreign friend are talking about your favourite excursions You begin the conversation.Don't forget to ask what excursions he/she has gone

You and your foreign friend are talking about your favourite excursions You begin the conversation.Don't forget to ask what excursions he/she has goneon this year when he/ she went on the excursions what he/she liked best of all about the excursions answer his/her questions about your favourite excursions
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Вы и ваш друг иностранец идет о любой экскурсии, как начать разговор.Не забудьте спросить какие экскурсии он/она пошла на этот год, когда он/ она ездила на экскурсии, что он/она любил лучше всего об экскурсии ответь на его/ее вопросы о ваших любимых экскурсий