You can see trained animals on the ring.the chimps are Dansing.the big brown dog is counting.The trainer is showing a number to the dog.there are acrobats and jugglers on the ring too.they are hear the clowns who are playing tr...

You can see trained animals on the ring.the chimps are Dansing.the big brown dog is counting.The trainer is showing a number to the dog.there are acrobats and jugglers on the ring too.they are hear the clowns who are playing tricks
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
ты можешь увидеть дрессированных животных на сцене цирка. шимпанзе танцуют. большая коричневая собака считает. дрессировщик показывает число собаке. акробаты и жонглеры тоже выступают на сцене. они слушают (внимают [я не уверена в значении в данной ситуации]) клоунов(ам), которые ..... значение "tricks" подберите сами, их много, не знаю по ко русски сформулировать.