You have received a letter from your English-speaking pen-friend Ann who writes: …At school I won an annual prize for the best research into the culture of a foreign country… As for our news, we decided to move into a house in ...

You have received a letter from your English-speaking pen-friend Ann who writes: …At school I won an annual prize for the best research into the culture of a foreign country… As for our news, we decided to move into a house in a new neighbourhood which is considered the best in our city… Write a letter to Ann. In your letter: • congratulate Ann • ask 3 questions about her new house Write 100—140 words. Remember the rules of letter writing.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Вы получили письмо от вашего англоговорящего друга по переписке Энн, который пишет: ...в школе я выиграл ежегодную премию за лучшее исследование в культуру чужой страны... как за нашими новостями, мы решили переехать в дом в новом районе, который считается лучшим в нашем городе... Написать письмо Энн. В вашем письме: • поздравляю Энн • задать 3 вопроса о ее новом доме напишите 100-140 слов. Вспомните правила написания букв.