You never know what you can do till you try Можете изменить это предложение в вопросы (Disjunctive,Alternative,T

You never know what you can do till you try Можете изменить это предложение в вопросы (Disjunctive,Alternative,To the subject,Special,General),пожалуйста?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
You never know what you can do till you try, do you? Do you know what you can do till you try ? Do you know or think what you can do till you try? Who never knows what you can do till you try ? What don't you know till you try ?