З аповесци " дажиць да свитання" В.Быкава выписаць :2 простых сказа( пойны синтаксичны разбор ). 3 складаназлучаных сказа ( схема). 2 складанащалежных сказа ( сзема). помогите пожалуста. зарание спасибо .

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Простыя сказы:  1. Іваноўскі, стоячы побач, прыслухаўся. (апавядальны, няклічны, просты, двухсастаўны, развіты, поўны, ускладнены дзеепрыслоўным зваротам) [ -, дзеепр.зв., = ].  Іваноўскі - дзейнік (выражаны назоўнікам)  стоячы побач - прыслоўе (выр. дзеепрыслоўным зваротам - дзеепрыслоўе + прыслоўе) прыслухаўся - выказнік (выр. дзеясловам) 2. Пакуль, аднак, было ціха і цёмна. (апавядальны, няклічны, просты, аднасастаўны, безасабовы, поўны, развіты, ускладнены пабочным словам) [ .., паб.сл., = i = ]. пакуль - акалічнасць (выр. прыслоўем) аднак - пабочнае слова, членам сказа не з'яўляецца было ціха, цёмна - выказнікі (было - дзеяслоў, ціха, цёмна - прэдыкатыўныя прыслоўі) і - злучнік, членам сказа не з'яўляецца Складаназлучаныя сказы:  1. Праўда, яшчэ заставаўся адкрыты і небяспечны пагорак-лыжка ў другім баку, але ён быў усё ж далей. [    ], але [    ]. 2. Ногі яго на лыжах неяк слізка паехалі ўбок, і ён мякка споўз целам у затрэсеную сенам гурбіну. [    ], i [    ]. 3. Ніхто пра тое яшчэ не сказаў ніводнага слова, але відавочна ўсе яны пачалі адчуваць нешта падобнае ў адносінах да гэтага бедалагі. [    ], але [    ]. Складаназалежныя сказы:  1. Пасля кароценькай паўзы, якая засведчыла яго маўклівую нязгоду з лейтэнантам, старшына рэзка ступіў па ледзьве азначанай у снезе сцяжынцы да старанна прычыненых дзвярэй пуні. [... ,(якая...), ...]. 2. У дадатак да ўсяго яшчэ і лыжы, якія былі пакуль што грувасткім цяжарам, не больш.  [  ], (якія ...).