Задали составить диалог на английском "ссора с мамой". 5 фраз от каждой стороны. Напишите на русском хотя бы примерно. Типа ругань из-за оценок, прогулы шк, поздно пришел домой, жизненное крч.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
- Hi mum. May I go to walk with my friends? - Hello. No, you don't. - Why? - Because you study very bad and you have missed many lessons this term. - You're the worst mother in the world. - You may find better mother, than me. - My friends even have better mums, than you. - Don't talk to me. I don't allow you to walk a month. - You can't do this. - I don't want to hear anything.