Задай те вопрос к подлежащим и дай краткий ответ.1.                              ( be ) in class ?      we 2.                                (live) here?            she3.                                (be) here yesterday.    h...

Задай те вопрос к подлежащим и дай краткий ответ. 1.                              ( be ) in class ?      we 2.                                (live) here?            she 3.                                (be) here yesterday.    he 4.                                (go) to scool yesterday  he 5.                                (have) got a pet?            ann
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Are we in class? Does she live here? Was he here yesterday? Did he go to school yesterday? Has Ann got a pet?