Задай вопросы предсказателю будущего Example:will tiny write a letter to me?what will my friends do next sunday

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Задай вопросы предсказателю будущего. Модели помогут тебе. Example: Will tiny write  a letter to me? What will my friend do next Sunday? 1)_______________________________________________________ 2)_______________________________________________________ 3)_______________________________________________________ 4)_______________________________________________________1. Will the weather will be good tomorrow? 2. Shall we go to the cinema next Friday? 3. Will Sarah meet her boyfriend nxt week? 4. Will I go to school if I feel sick