Задайте 5 типов вопросов к данному предложению. I met my friend near my school last week. пожалуйста очень надо❤

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1Did I meet my friend near my school last week? 2Did I meet my friend or my cousin near my school last week? 3Who met my friends near my school last week? 4Where did I meet my friend last week? 5I met my friend near my school last week,didn't I?