Задайте 5 типов вопросов к предложению Kate watches TV every evening.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. общий -  Does Kate watch TV every evening? 2. специальный - How often does Kate watch TV? 3. разделительный - Kate watches TV every evening, doesn't she? 4. альтернативный - Does Kate or  Jane watch TV every evening? 5. вопрос к подлежащему -  Who watches TV every evening?