Задайте альтернативные вопросы 1. ...........they black or white? 2. ..........he skate or ski? 3. ........John's bike green or red? 4. .......Mrs Brown's sons want to play football or basketball?

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.Have they got black dog or white? 2.Does he prepare skate or ski? 3.Is John,s bike green or red? 4.Does Mrs Brown,s sons want to play football or basketball?