Задайте к каждому предложению по пять вопросов. (на английском) 6 класс 1. Общий 2. Альтернативный(или или) 3. Специальный 4. К подлежащему 5. Разделительный(с хвостиком) 1. Ann dances well 2. You read well 3. I have never be...

Задайте к каждому предложению по пять вопросов. (на английском) 6 класс 1. Общий 2. Альтернативный(или или) 3. Специальный 4. К подлежащему 5. Разделительный(с хвостиком) 1. Ann dances well 2. You read well 3. I have never been to Paris.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) -Does Anna dance well? -Does Anna dance well or bad? -How does Anna dance? -Who dance well? -Anna dances well, doesn't she? 2) -Do you read well? -Do you read well or bad? -What do you read? -Who read well? -You read well, don't you? 3) -Have I never been to Paris? -Have I never been to Paris or Los Angeles? -Why have I never been to Paris? -Who have never been to Paris? -I have never been to Paris, haven't I? насчет 3) не уверена