Задайте вопрос и дайте краткий ответ. 1. .............. you got an aunt? ...................................... 2. .............. you a huhil? ..................................... 3. ............. she a teacher? ...
Задайте вопрос и дайте краткий ответ. 1. .............. you got an aunt? ...................................... 2. .............. you a huhil? ..................................... 3. ............. she a teacher? Yes, .......................... 4. ............. she got a son? Yes, ...................... 5. ............. he from Africa? No, .......................
Ответ(ы) на вопрос:
1. Have you got an aunt? Yes, I have.
2. Are you a pupil? Yes, I am.
3. Is she a teacher? Yes, she is.
4. Has she got a son? Yes, she has.
5. Is he from Africa? No, he isn't.