Задайте вопросы к предложениям Be quiet! The baby is sleeping My sister is staying Greece now Clair doesnt not like pizza Mary is bavary bath of the moment We always travel by air  Помогите пожалуйста!

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Do I have to be quiet? Is the baby sleeping? Is my sister staying Greece now? Does Clair like pizza? Is Mary having a bath at the moment? Do we always travel by air?