Задайте вопросы употребив Present Perfect и Past Indefiniti. Заранее большое спосибо вам!

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Have you ever bought a piano? 2. When did you buy the piano? 3. Have you ever been to London? 4. When were you in London? 5. Have you ever spoken to a pilot? 6. When did you speak to the pilot? 7. Have you ever seen the film? 8. When did you see the film?