Задайте все возможные вопросы к предложению: I go to school with my frindes every day заранее спасибо

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Do you go to school whith your friend every day What do you do every day Where do you go every day Whom do you to school whith Whose friend do you to school with When do you go to school whith your friend