Загаловак: Спорт Зараз сучасны свет вельмі хутка развіваецца, усё кудысьці спяшаюцца, гадзінамі стаяць у корках, працуюць дапазна. І часам часу і сіл на заняткі спортам ўжо не застаецца. Я ж лічу, што займацца спортам неабход...

Загаловак: Спорт Зараз сучасны свет вельмі хутка развіваецца, усё кудысьці спяшаюцца, гадзінамі стаяць у корках, працуюць дапазна. І часам часу і сіл на заняткі спортам ўжо не застаецца. Я ж лічу, што займацца спортам неабходна кожнаму чалавеку. Недахоп часу - гэта ўсё адгаворкі. Думаю, не так ужо і складана вылучыць 10-15 хвілін у дзень, каб зрабіць гімнастыку, прабегчыся са сваім сабакам раніцай па парку, пракаціцца на ровары або роліках. Здароўе - гэта самае каштоўнае, што ёсць у чалавека, і яго трэба берагчы і ўмацоўваць. Кожны дзень мы гаворым адзін аднаму «Добры дзень!», А значыць, жадаем здароўя. І нават у віншаваннях на Дзень нараджэння, Новы год або любы іншы свята мы ў першую чаргу жадаем сябрам, настаўнікам і блізкім добрага здароўя. Я думаю, што заняткі спортам - гэта адзін з самых даступных і прыемных спосабаў клопату пра ўласнае здароўе. Зусім неабавязкова гадзінамі праводзіць у спартзале і выконваць цяжкія практыкаванні. Досыць па раніцах рабіць гімнастыку, не прапускаць урокі фізкультуры, а пасля вучобы займацца тым відам спорту, які па душы. Я, напрыклад, вельмі люблю гуляць у валейбол і баскетбол, нават хаджу ў спартыўную секцыю і ўдзельнічаю ў спаборніцтвах. Узімку я люблю катацца на лыжах і каньках, гуляць у хакей. Усе мае сябры, гэтак жа як і я, займаюцца спортам. Хтосьці ходзіць у секцыю плавання, хтосьці гуляе разам са мной у валейбол. Многія дзяўчынкі з нашага класа займаюцца танцамі і гімнастыкай. Я ніколі не разумеў тых, хто прагульвае ўрокі фізкультуры і кажа, што там няма чаго рабіць. Мне здаецца, гэта адзін з самых важных урокаў, бо на ім мы адпачываем ад разумовай працы і зараджаць добрым настроем. Спартсменаў заўсёды паважалі. У першую чаргу, вядома, за іх дасягненні ў спорце. Але імкненне да перамогі, прапаганда здаровага ладу жыцця, самаарганізацыя таксама заслугоўваюць пахвалы. Наша краіна славіцца спартоўцамі ў многіх відах спорту - сінхроннае плаванне, скачкі з шастом, тэніс і інш. Нам ёсць з каго браць прыклад, бо спартсмены дакладна ведаюць, што быць спартовым і здаровым - гэта модна Мой самы любімы від спорту - валейбол. Калі я быў маленькім, то вельмі любіў глядзець па тэлевізары футбольныя матчы. Потым падрос, сам стаў ганяць мяч. Спачатку гэтая гульня прыцягвала мяне прыгожым мячом, яркай формай. Трохі пазней я сур'ёзна задумаўся, чым мне падабаецца валейбол. Напэўна, тым, што гэта вельмі рухомая гульня, удзельнічае ў ёй не адзін чалавек, а маленькі калектыў. Перамога каманды залежыць ад гульні кожнага. Гэтая гульня загартоўвае здароўе, выхоўвае волю, пачуццё таварыства, дапамагае стаць цягавітым, моцным. Жадаю ўсім палюбіць гэты від спорту. Любімы від спорту. У свеце вельмі шмат відаў спорту, і ўсе яны адрозніваюцца адзін ад аднаго. Са спортам трэба сябраваць. Бо рух - гэта жыццё. Калі хочаш быць здаровым, то трэба сябраваць са спортам. Спортам можна займацца прафесійна і проста для сябе, Чалавек можа абраць па-свойму меркаванні любы від спорта.Мой выбар-валейбол! (выпісаць з яго запазычные словы)
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
гімнастыка, ролікі,спартазала, фізкультура, валейбол, баскетбол, секцыя, спаборніцтва,хакей, лыжы, тэлевізар,