Закончи ответы на вопросы об этих девочках. is she Russian? - ..., she is. is she nine? - ..., she isn't. is

Закончи ответы на вопросы об этих девочках. is she Russian? - ..., she is. is she nine? - ..., she isn't. isshe at home?- ...? she isn't. is she English? - ..., she is. is she five? - ..., she is. is she in the street? - ..., she isn't. это задание из учебника за 2 класс кауфман is she
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Is she Russian? - Yes, she is. is she nine? - No, she isn't. is she at home?- No, she isn't. is she English? - Yes, she is. is she five? - Yes, she is. is she in the street? - No, she isn't.